Aktualności

Pomoc z potrzeby serca! Świąteczna akcja pracowników Global Cosmed

07.12.2021

Sprzęty kuchenne, środki czystości, prezenty dla dzieci – trzy samochody pomocy przygotowanej w radomskiej siedzibie Global Cosmed zostały przekazane w mikołajkowy wieczór podopiecznym Fundacji bez Mamy i Taty w Domu Samotnej Matki „Victoria” w Majdanach pod Kozienicami! Zorganizowana dzięki zaangażowaniu pracowników firmy akcja pokazuje, jak wiele każdy z nas może dać i zyskać jednocześnie!

Nie ma co ukrywać, że przedświąteczny czas ma magiczną moc budzenia chęci pomocy i niezwykłej sprawczości działań. Wielu z nas pomaga niezależnie od pory roku, ale siła działania jaką w ostatnim tygodniu zobaczyliśmy w radomskiej siedzibie Global Cosmed, przeszła wszelkie oczekiwania.

Dom Samotnej Matki (DSM) w Majdanach pod Kozienicami to miejsce, gdzie osoby w trudnej sytuacji życiowej mogą znaleźć schronienie, opiekę, wsparcie. Mieszkających tu 8 kobiet i 17 dzieci znajduje tu bezpieczny dom, często układa na nowo swoje życie. Dom prowadzony jest przez organizację pozarządową Fundację Bez Mamy i Taty, która zaradnością i aktywnością każdego dnia zapewnia poczucie stabilności i niezbędne środki do życia. Pojawiające się potrzeby są często bardzo proste, tj. stworzenie kuchni bezpiecznej dla dzieci czy środki czystości.

Chęć pomocy DSM zgłosili sami pracownicy. Zadziała zasada „1:1”. Z jednej strony władze firmy natychmiast pozytywnie odpowiedziały na prośbę zaopatrzenia ośrodka w środki pielęgnacyjne i czystości. Zapas chusteczek pielęgnacyjnych i żeli do mycia dla dzieci Bobini, mydeł do ciało Apart, ale też środków do czyszczenia Izo, do utrzymania toalety w czystości marki Kret czy płynów do prania Sofin – słowem cały asortyment produkowany w zakładach Global Cosmed, trafił do zapasów ośrodka.
Równolegle do zaangażowania firmy, w akcję włączyli się pracownicy. W ciągu zaledwie tygodnia zebrali pokaźne ilości potrzebnych naczyń, sprzętów kuchennych, ale też ubrań, gier i zabawek. Mikołaj przygotował też dla każdego dziecka prezent, który świątecznie udekorowany trafił pod pięknie ozdobioną choinkę.

Działania wolontariuszy w firmie nie są nowością, za to są ważnym elementem budowania kultury współpracy i integracji. GC wie od tym od lat, dlatego Zarząd spółki pozytywnie odpowiedział także na tegoroczną propozycję działania.

Chcemy być częścią lokalnej społeczności. Wiemy, że skala potrzeb jest ogromna i nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie przychodzące do nas prośby. Chcemy jednak wspierać naszych pracowników i doceniać ich chęć pomocy i zaangażowania. W tym szczególnym przypadku losy mieszkańców DSM wyjątkowo poruszyły nasze serca i cieszymy się, że dobrocią i konkretnym wsparciem materialnym mogliśmy podzielić się z najmłodszymi podopiecznymi i ich dzielnymi mamami. – podsumowała Magdalena Mielimonka, Wiceprezes Zarząd Global Cosmed S.A.