Aktualności

Dobry skład! Warto sprawdzić ofertę Bobini po kompleksowym rebrandingu

13.04.2022

Jedna z najsilniejszych marek dziecięcych na rynku, Bobini od Global Cosmed, wprowadziło na rynek gruntownie przebudowane portfolio. Firma postawiła na najwyższej jakości produkty w segmencie mainstream. Ofertę wyróżnia też nowoczesna, spójna szata graficzna, nowa linia produktowa Bobini Kids i hypoalergiczne składy w niemal całej marce. Warto porównać listę komponentów – zgodnie z badaniami marki czysty skład to najsilniejsza potrzeba shopera w tej kategorii.

Bobini, czyli jedna z najważniejszych marek w portfolio Global Cosmed S.A., przeszła w ostatnim czasie gruntowny rebranding. Oferta została jeszcze skrupulatniej dopracowana pod kątem wymagań konsumenta i rynku, wypełnia wszystkie wskazane w badaniach potrzeby noworodków i niemowlaków oraz dzieci powyżej 1. roku życia.

Marka Bobini została poddana kompleksowym zmianom, które objęły zarówno cześć kosmetyczną portfolio, jak i detergenty. Podstawowe założenia wprowadzonych modyfikacji to dopracowanie składów produktów zgodnie ze wskazanymi w badaniu konsumenckim cechami: nawet 98% składników pochodzenia naturalnego, hypoalergiczność, elementy podkreślające bezpieczeństwo produktu łatwe do znalezienia na opakowaniu przez shopera – na froncie opakowania. W większości produktów pod marką Bobini zastosowano kompozycje zapachowe nie zawierające potencjalnych alergenów. Dodatkowo dostosowano pojemności szamponów, płynów do kąpieli etc. do oczekiwań konsumentów. Marka rozbudowała swoją ofertę dla dzieci starszych, tworząc nową linię Bobini Kids.

Bobini to kolejna po Sofinie marka z logo Global Cosmed, której rebranding opierał się na najważniejszych dla nas wartościach.  Zdecydowanie wyróżnia nas jakość, czyli czysty skład dopracowany w naszych własnych laboratoriach R&D, najwyższy standard produkcji i kontroli jakości potwierdzony zewnętrznymi audytami. Postępując w duchu zrównoważonego rozwoju i w trosce o środowisko, zadbaliśmy o to, by butelki produktów w 100% nadawały się do recyklingu, wyposażone były w łatwą do zerwania etykietę i folię, co wspiera konsumenta w jakościowym segregowaniu odpadów. Produkty dostępne są już w ofercie dla kupców, a pierwsze nowości będą na półkach sklepowych już w kwietniu. – zachęcała Agnieszka Komorem, Brand Manager marki Bobini. Nowy asortyment Bobini składa się z:

Bobini Baby – to produkty przeznaczone do pielęgnacji najmłodszych dzieci już od pierwszego dnia ich życia. Wszystkie warianty są hypoalergiczne, dzięki czemu spełniają jeden z najważniejszych wymogów stawianych przez konsumenta.

W ofercie dostępne są produkty kosmetyczne i detergenty:

 • żel do mycia ciała i włosów,
 • płyn do kąpieli,
 • szampon,
 • mleczko,
 • mydło w kostce – nowość marki,
 • płyn do prania ubranek,
 • koncentrat do płukania ubranek,
 • kapsułki do prania,
 • proszki do prania.

Bobini Kids – to grupa kosmetyków, które dedykowane są do pielęgnacji dzieci powyżej pierwszego roku życia. Kwiatowe zapachy środków do codzienne pielęgnacji zachęcają do testowania, a specjalnie dobrany skład produktów kosmetycznych daje gwarancję bezpieczeństwa i delikatności dla młodej skóry.

Hypoalergiczne kosmetyki w linii to:

 • żel do mycia ciała i włosów,
 • płyn do kąpieli
 • szampon
 • mydło w refilu – nowość
 • oraz dodatkowo mydło antybakteryjne oraz pianka pielęgnująca.

Bobini Fun – tu znalazły się znane już konsumentowi receptury 2w1, ale w zupełnie odmienionej odsłonie. Podobnie jak w linii Kids, także te produkty przeznaczone są do kąpieli dla dzieci powyżej pierwszego roku życia, ale wyróżniający jest w nich element zabawy, którą maluchy tak lubią.

Dlatego wśród reprezentantów linii Fun są:

 • dwufunkcyjne płyny do kąpieli i żele do mycia ciała w butelce tworzące wysoką pianę i mające piękne, owocowe zapachy. Dla dwóch produktów z tej linii dostępne są także refille.
 • kolorowe płyny do kąpieli i zabawy, które dodatkowo barwią wodę na różowo lub zielono.

W linii Bobini Family mamy znajdą także żel do prania i od niedawna kapsułki do prania przeznaczone do pielęgnacji ubrań całej rodziny. Dbając o zachowanie delikatnego charakteru całej marki, produkty te można stosować do ubranek dzieci już od pierwszych dni ich życia. Linia ta dostępna jest na wyłączność w drogeriach Rossmann.

Rebranding marki to wiele miesięcy pracy nad nowym podejściem graficznym (wyeksponowane benefity, biel kojarzona z czystością, lifting logotypu, łatwiejsza identyfikacja linii poprzez kolory korków), składem (nawet 98% składników pochodzenia naturalnego) czy pojemnościami (300 ml dla linii Baby i 500 ml dla linii Kids Fun, 1,8 l dla detergentów, nowy kształt butelki). Wśród nowości należy wymienić również bohatera marki. Jest to piesek, stanowiący synonim opiekuna, towarzysza i przyjaciela oraz bezpośrednie nawiązanie do wartości, jakie musi ze sobą nieść godna zaufania marka dziecięca, jaką jest Bobini. – podsumowała Agnieszka Komorek.