Aktualności

Pierwsza nagroda dla Global Cosmed za działania w obszarze ESG

24.11.2022

Zintegrowany Proces Tworzenia Produktu, stworzone w Global Cosmed podejście do projektowania i tworzenia kosmetyków i chemii gospodarczej, zostało nagrodzone w II edycji konkursu ECU Sustainability Award. Dzięki wdrożonemu narzędziu produkty firmy już na najwcześniejszym etapie tworzenia stają się jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska i konsumentów o zróżnicowanych potrzebach.

ECU Sustainability Award to wyjątkowa nagroda przyznawana corocznie sieciom handlowym, firmom FMCG i dostawcom za najlepsze rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju,  projekty skuteczne w 3 wymiarach: zarządzania środowiskiem, efektywne ekonomicznie i promujące solidarność społeczną.

Przyjęta na początku roku strategia zrównoważonego rozwoju stała się dla nas trampoliną do rozwoju wielu nowych usprawnień i polityk, dzięki którym zyskujemy szereg przewag konkurencyjnych. Każdy z naszych procesów uwzględnia środowisko naturalne jako ważnego interesariusza a nasz Zespół pracowników z zaangażowaniem szuka innowacyjnych rozwiązań na każdym etapie produkcji. Finalnie zyskują nasi konsumenci i klienci, którzy otrzymują produkty o najwyższym standardzie jakości i możliwie pozytywnym wpływie na klimat.skomentowała Magdalena Miele, Wiceprezes Zarządu Global Cosmed S.A.

Zgodnie z opinią przewodniczącego jury, Pana Roberta Krzaka, senior Advisor Ernst & Young Polska: Przedstawiony przez Global Cosmed projekt  „Zintegrowany Proces Tworzenia” jest holistycznym podejściem do 3 elementów zrównoważonego rozwoju : środowiskowego, ekonomicznego i społecznego. Global Cosmed nie ograniczył się do elementów zrównoważonego rozwoju, które „dzieją się w samej firmie, w ramach produkcji”, ale rozszerzył swoje poczucie odpowiedzialności środowiskowej na cały łańcuch dostaw i wszystkich jego uczestników zaangażowanych w zaprojektowanie, wyprodukowanie i użycie produktów, których jest wytwórcą. Takie spojrzenie jest w całości zgodne z oczekiwaniami regulacyjnymi UE . Global Cosmed ustawia się w jednym szeregu z wiodącymi, międzynarodowymi graczami i tworzy standardy, które warto byłoby spopularyzować szeroko wśród polskich firm.

Wśród dotychczasowych laureatów i finalistów konkursu są takie firmy jak: IKEA, P&G, Pepsico, Danone, Kaufalnad czy Lidl. Więcej informacji o nagrodzonym Zintegrowanym Procesie Tworzenia Produktów: Opakowania przyjazne środowisku | Global Cosmed Group