Aktualności

Weekend mydlanej historii w Jaworze, czyli Dr. Miele Cosmed Group i 200 lat tradycji

17.06.2024

Występ zespołu Pectus, silent disco, wystawa okolicznościowa, kino letnie, strefa kibica, gry i zabawy dla dzieci, foodtrucki – to tylko część atrakcji, jakie na sobotę i niedzielę (15-16 czerwca 2024r.) przygotowane zostały przez Dr. Miele Cosmed Group S.A. dla mieszkańców Dolnego Śląska. Wszystko to z okazji jubileuszu 200 lat tradycji mydlarskich w Jaworze.

1824 to data założenia przez rodzinę Rummlera Fabryki Mydła i Sody w Jaworze. W ten sposób zaczęła się historia zakładu, który w 2000 roku przeszedł w ręce Global Cosmed S.A. Fabryki Kosmetyczne i Chemiczne, spółki dziś funkcjonującej pod nazwą Dr. Miele Cosmed Group S.A.. Z tej okazji firma zaprosiła pracowników i mieszkańców do wspólnego świętowania. Wraz z Urzędem Miasta Jawor, Jaworskim Ośrodkiem Kultury i Regionalnym Muzeum w Jaworze przygotowała szereg atrakcji [obejrzyj zaproszenie TUTAJ].

„Dziś kontrolowana przez Dr. Andreasa Miele firma jest czołowym polskim producentem kosmetyków i chemii gospodarczej, znanych marek: udrażniacza Kret, dziecięcej marki Bobini, płynów do prania i płukania Sofin oraz marki kosmetyków myjących Apart. Jest też największą spółką w tej branży na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Każda historia ma swój początek. Stąd chcemy podzielić się z mieszkańcami dumą z tego, jak obecnie wygląda zakład i produkty. To też podróż sentymentalna dla naszych pracowników, których zaprosiliśmy do współtworzenia wydarzenia. Na scenie opowiedzą o swojej pracy w fabryce w czasach, kiedy pod nazwą Pollena produkowała znane w całej Polsce pasty BHP czy udrożniacz Kret. To będzie wyjątkowe wydarzenie w historii firmy, warto być z nami” zaprosiła Pani Magdalena Miele, Prezeska Zarządu Dr. Miele Cosmed Group S.A.

Jak wygląda plan obchodów? [PROGRAM na FB wydarzenia]

Serce obchodów jubileuszu będzie biło na jaworskim Rynku, gdzie w sobotę o godzinie 16:00 rozpoczną się liczne atrakcje dla mieszkańców. Zaczynając od konkursów z nagrodami na scenie, poprzez bezpłatne silent disco, wspólny tort i koncerty zespołów: MSV i gwiazdy wieczoru – zespołu Pectus! O godzinie 17:00 w Muzeum Regionalnym odbędzie się wernisaż wystawy „Z czystością przez wieki” – to podróż w czasie opowiadająca o tym, jak od imperium rzymskiego dbano o czystość, starsi zwiedzający z nutką sentymentu przypomną sobie produkty jaworskiej Polleny a młodszych zaskoczą kosmiczne pralki i średniowieczne nocniki. Również o godzinie 17:00 zaczniemy bawić się na silent disco, czyli wyjątkowej dyskotece, gdzie każdy może tańczyć w innym rytmie.

Niedziela to z kolei czas dla rodzin. Bezpłatna strefa dziecięca w godzinach 11:00-17:00 przyciągnie najmłodszych dmuchańcami, bańkami mydlanymi i watą cukrową. Dzieci będą mogły zamienić się w poszukiwaczy skarbów dzięki przygotowanej przez Dr. Miele Cosmed Group S.A. i Muzeum Regionalne grze terenowej. Kibiców z pewnością zainteresuje wspólne oglądanie meczu Polska – Holandia (godzina 15:00) na dużym ekranie. Na koniec dnia organizatorzy zapraszają na świetną komedię kryminalną „Mamma Mafia” z uwodzicielską Moniką Belluci i przezabawną Toni Collette (21:30).

Przez cały czas będzie można dobrze zjeść dzięki ustawionym wzdłuż rynku różnorodnym food truckom.

Sobota 15 czerwca

10.00    Mecz towarzyski, OSIR w Jaworze

Urząd Miasta kontra Dr. Miele Cosmed Group S.A.

16.00 -22.00 jaworski Rynek

16:00- 19:30 Atrakcje na scenie

17.00 – 21:00 Silent disco

19:30    Koncert Zespołu MSV

21:00    Koncert Zespołu Pectus

17:00 Regionalne Muzeum w Jaworze

Wernisaż wystawy „ Z czystością przez wieki”

Niedziela 16 czerwca, jaworski Rynek

11.00 – 15.00 Bezpłatna strefa dziecięca

  • 3 dmuchańce, leżaki
  • Bańki mydlane
  • Wata cukrowa
  • Stoisko zabaw Dr. Miele
  • Ścieżka edukacyjna

15.00-17.00 Strefa kibica – Jawor dla biało-czerwonych

21.30 Kino letnie – film „Mamma Mafia”