Aktualności

Zabawa, wzruszenia, historia i współczesność – Dr. Miele Cosmed Group S.A. podsumowuje swoje święto!

21.06.2024

3 dni wydarzeń, emocji i uśmiechu – tak można podsumować obchody 200 lat tradycji mydlarskich Dr. Miele Cosmed Group S.A. Wydarzenie zaplanowane z myślą o mieszkańcach miasta, pracownikach i gościach specjalnych spółki, zgromadziły według szacunków kilka tysięcy osób!

Jubileusz był okazją, do zaprezentowania misji firmy, silnego Zespołu połączonego wizją tworzenia najlepszej jakości kosmetyków myjących i chemii gospodarczej dla szerokiej grupy odbiorców. Stąd atrakcje przygotowane przez marki: Kret, Sofin, Bobini i Apart przeplatały się z wydarzeniami kulturalnymi, takimi jak wystawa okolicznościowa o historii czystości czy koncertem gwiazdy – Zespołu Pectus.

Każdy znalazł coś dla siebie. Zaproszeni goście i partnerzy biznesowi spędzili piątkowy wieczór w murach przepięknego kompleksu poklasztornego, by przy dźwiękach skrzypiec elektrycznych zgłębić historię firmy i jej współczesne oblicze.

Pracownicy firmy nie tylko bawili się w czasie sportowych rozgrywek i integrowali w specjalnie dla nich stworzonej strefie pracowniczej na jaworskim rynku. Wspominali też początki firmy na dużej scenie ustawionej w centrum miasta, na której burmistrz Jawora oficjalnie podziękował Zarządowi firmy i jej Zespołowi za owocną wieloletnią współpracę.

Mieszkańcy z kolei kibicowali zawodnikom w czasie pierwszego meczu towarzyskiego piłki nożnej Urząd Miasta kontra Dr. Miele Cosmed Group, bawili się na silent disco, w strefie kibica, odpoczywali oglądając film w czasie kina letnie. Wielu z nich nie kryło wzruszenia oglądając na wystawie okolicznościowej w Muzeum Regionalnym w Jaworze stare produkty dawnej Polleny czy formy do robienia mydła jeszcze z początków XX wieku, z zaciekawieniem przyglądali się średniowiecznym rurom kanalizacyjnym, barokowym wanną i pralką z różnych epok.

Najmłodsi jaworzanie spędzili niedzielne południe w towarzystwie pieska Bobini na dmuchańcach, przygotowując własne mydełka i bawiąc się w czasie pierwszej gry miejskiej stworzonej przez spółkę we współpracy z Muzeum Regionalnym.