Aktualności

Tysiące dziecięcych uśmiechów – Dzień Dziecka z Dr. Miele

12.06.2026

Stoiska edukacyjne, nagrody od marki Bobini i fantastyczna zabawa – tak w skrócie można podsumować zaangażowanie Dr. Miele Cosmed Group S.A. w życie lokalnych społeczności w ostatnich tygodniach. Spółka podsumowuje ostatnie wydarzenia przypominając swoją  naczelną zasadę funkcjonowania „przez ludzi – dla ludzi”!

Zaangażowanie właścicieli firmy – zarówno osobiste, jak i korporacyjne – w życie społeczności, w których na co dzień funkcjonują, stanowi stały element prowadzenia działalności. Szczególnie w okresie świąt oraz Dnia Dziecka liczba próśb o wsparcie znacząco rośnie. Zasady jego przyznawania zostały uregulowane w Polityce zaangażowania społecznego, dostępnej na stronie internetowej spółki.

„Żadne wskaźniki, liczby, wykresy nie oddadzą tego, jak ważne jest zaangażowanie firm na rzecz lokalnych społeczności. Dla nas ważne jest, by to zaangażowanie zgodne było z naszą misją i wartościami, by zasady udzielania pomocy były transparentne i równe. I w końcu – chcemy dzielić się tym, co mamy najlepszego – naszymi produktami. Dlatego od lat organizacje społeczne, szkoły, rady rodziców, instytucje mogą liczyć na nasze marki: Bobini czy Apart. Dzięki przekazywanym darowiznom rzeczowym tworzone są nagrody w konkursach, losy na loterie, upominki dla młodszych i starszych biorących udział w lokalnych festynach, paczki dla potrzebujących. Taka forma zaangażowania jest korzystna dla wszystkich stron: mieszkańcy poznają nasze produkty a my cieszymy się, mogąc realizować naszą misję” powiedziała Magdalena Miele, Prezeska Dr. Miele Cosmed Group S.A..

Tylko w maju i czerwcu br. firma przekazała dla mieszkańców Radomia czy Jawora (miejscowości, gdzie ma swoje fabryki) blisko 3 tys. produktów. W czasie pikników i festynów prowadzone są też działania edukacyjne w oparciu o materiały przygotowane przez spółkę. Dzieci i ich rodzice mają okazję np. przekonać się jakim wyzwaniem było kiedyś czyszczenie ubrań  piorąc je na XIX-wiecznej tarce, innym razem zgłębiają współczesne zasady segregacji odpadów czy poznają znaczenie symboli umieszczanych na opakowaniach – wszystko to w formie ciekawej, angażującej zabawy.

„Dzieci potrzebują nie tylko edukacji, ale także poczucia, że otaczający je świat dostrzega ich potrzeby i marzenia. Dlatego wsparcie firm takich jak Dr. Miele ma ogromną wartość. To nie tylko pomoc materialna, ale przede wszystkim wyraz społecznej odpowiedzialności i troski o młode pokolenie. Każda inicjatywa skierowana do uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 im. Wandy Chotomskiej w Radomiu daje dzieciom radość, motywację oraz przekonanie, że nie są same. Szczególnie w Dniu Dziecka takie gesty nabierają wyjątkowego znaczenia, pozostawiając piękne wspomnienia i budując wiarę w dobro, które wraca.” podsumowała Sylwia Szczepaniak ze szkolnej Rady Rodziców.

Podobne działania realizowane są także w Jaworze:

„W dzisiejszym świecie, pełnym codziennych wyzwań, bezinteresowne wsparcie ze strony partnerów jest dla nas dowodem na to, że istnieją ludzie i instytucje, dla których dobro oraz szczęście drugiego człowieka – a szczególnie tego najmłodszego – stanowią najwyższą wartość. Państwa postawa jest dla nas oraz dla naszych uczniów pięknym świadectwem empatii, solidarności oraz społecznej odpowiedzialności biznesu.” dodała Magdalena Czekajło – Grechowicz, Przewodnicząca Rady Rodziców ze SP 2 w Jaworze (www.facebook.com/share/p/18YzsN4FcK/).

Ale to nie wszystko – wieloletnia współpraca ze śląskimi Placówkami Opiekuńczo-Wychowawczymi owocuje wspólnie podejmowanymi działaniami. W tym roku 150 dzieci i ich opiekunów z katowickich ośrodków miało okazję wspólnie bawić się w parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Taka forma wsparcia ma szczególnie emocjonalny wydźwięk dla załogi Dr. Miele a dla osób pomagających w czasie takich wydarzeń to chwila ogromnej satysfakcji i dumy z tego, w jaki sposób firma dzieli się z innymi.

„Katowickie Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze są prowadzone przez Miasto Katowice, które zabezpiecza ich codzienne funkcjonowanie i dba o naszych wychowanków. Jednak, dzięki rzeczowej i finansowej pomocy innych podmiotów, możemy rozszerzyć nasze wsparcie. Dzięki wsparciu zewnętrznych instytucji i osób prywatnych możemy poszerzyć ofertę wycieczek, czy wyjść oraz, za zaoszczędzone dzięki darowiznom pieniądze możemy jakoś specjalnie nagrodzić wychowanków, którzy zasługują na wyróżnienie.”  powiedziała Monika Magiera-Drabik, Dyrektor Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Katowicach.